Yönetim Kurulu

Sami ÖZTÜRK

Sami ÖZTÜRK

Başkan

1958 yılında Denizlide doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Denizlide tamamladı. 1982 yılında Yıldız Üniversitesi ( İ.D.M.M.A.) Vatan Mühendislik Fakültesi Makine Bölümünden makine mühendisi olarak mezun oldu. 
1978-1983 yılları arasında BOZSAN Koll. Şti. Denizli Merkezde ve İstanbul 
Şubesinde çalıştı. 1983-1984 yıllarında, Jandarma Ordonat Asteğmen olarak askerlik görevini tamamladı. 1985 yılında Denizlide YONGA Mobilya AŞ. ve IŞIK BAKIRCILIK AŞ. firmalarında makine mühendisi olarak çalıştı. 1985 yılında TSE Ankara Makine ve İnşaat Laboratuvarında göreve başladı. 
İstifa ettiği 1999 yılına kadar Türk Standartları Enstitüsünde sırasıyla, Belgelendirme Müdürlüğü, İstanbul Kalite Müdürlüğü, Ankara Kalite Müdürlüğü, Makine ve Malzeme Laboratuvarı ve Gebze Kalite Kampüsünde görev yaptı. 2 kez Eğitim, 6 kez Belgelendirme, 6 kez gezi amacıyla yurt dışı görevlerinde bulundu.
Halen sahibi olduğu KADEM LTD. ŞTİ’ nde, Yönetim Danışmanı ve Eğitim Uzmanı olarak çalışmaktadır. 2000-2012 yılları arasında BBS AŞ, TUV NORD Türkiye, TUV AVUSTURYA Türkiye kuruluşlarının ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı olrak görev yapmıştır. TURKAK Belgelendirme Sektör Komitesi üyesi olarak görev yapmıştır.  2005 yılında kurulan İnsan ve Kalite Derneği’nin kurucu üyesi olarak Başkanlık görevini de yürütmektedir.

Veysel KARAFİLİK

Veysel KARAFİLİK

Başkan Yardımcısı

1957 Sungurlu, Yorgalı köyü doğumlu. İlk, orta - lise tahsilini Kırıklale’de tamamladı. 1975 – 1977 ODTÜ’de hazırlık okudu. 1981 Sakarya Devlet Mimarlık Akademisi, İşletme Mühendisliği bölümünü bitirdi. Sakarya Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisans Eğitimi aldı. Özel Sektörde; (Federal Mogul, Tırsan, Termikel, Elektromed, Tarım Kredi Merkez Birliği İştiraki şirketlerinde) Planlama, İş Geliştirme, ERP ve Kalite Birimlerinde; Sorumlu ve Yönetici olarak çalıştı.

2005 yılından itibaren, Kalite Yönetim Sistemleri kulvarında Başdenetçi, Danışman ve Eğitmen olarak görev yapmaktadır. Kişisel ve Kurumsal Gelişim alanında eğitimler vermektedir. Evli, 3 kız babası, 4 torun dedesidir.

Kazım CEYLAN

Kazım CEYLAN

Yönetim Kurulu Üyesi

1953 yılında Kırşehir'in Kaman ilçesinde doğdu. Sosyal Bilimlerde yüksek lisans yaptı. Yazıları, Devlet ve Türk Yurdu gibi dergilerde yer aldı. Kırşehir Ahi Meclisi başkanlığı görevini yürütmektedir.
Hacımirza köyünde başladığı öğrenim hayatını, parasız yatılı olarak kazandığı Kayseri-Pazarören İlköğretmen Okulu'nda (1965-1971); ve yüksek öğrenimini de Balıkesir-Necati Eğitim Enstitüsü Sosyal Bilgiler Bölümü'nden mezun olduktan sonra öğretmenliğe başladı. Daha sonra Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Tarih Bölümü'nü bitirip, Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Genel Türk Tarihi anabilim dalında "Ahmet Cevdet Paşa'nın Osmanlı'nın Çöküşüne Dair Görüşleri" tezini vererek alanında uzman olmuştur.
Meslek hayatına 1974 yılında başlayan Ceylan, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı farklı lise ve öğretmen okullarında (Samsun-Kavak, Manisa-Demirci, Ankara-Hasanoğlan, Bursa Erkek Lisesi) öğretmenlik; Bolu Eğitim Enstitüsü'nde (1980-82) müdürlük yapmıştır.
1985'ten emekli olduğu 2018'e kadar Gazi Üniversitesi ve Ahi Evran Üniversitesi Kırşehir Eğitim Fakültesi'nde öğretim görevliliği yapmıştır. Bunu yanında 1991-92 yıllarında Kültür Bakanlığı Kütüphaneler Genel Müdürlüğü ve 2011-2018 yılları arasında da Ahi Evran Üniversitesi Ahilik Kültürünü Araştırma ve Uygulama Merkezi müdürlüğü görevinde bulunmuştur.
Mesleki faaliyetlerin yanı sıra, kültürel alanda da yurt içinde ve yurt dışında 200'den fazla özellikle Ahilik alanında konferanslar veren Ceylan, 30'dan fazla ulusal kanalda ve Türkiye'nin Sesi Radyosu'nda programlara katılmıştır. İnsan ve Kalite derneği yönetim kurulu üyesidir.
Yayınlanan eserleri:
-Ahilik/Türk-İslam Medeniyeti'nde Dünyevi ve Uhrevi Sistem (Gümrük Ticaret Bakanlığı Yayınları)
-Postmodern Çağda Ahilik (Bölüm-Nobel Yayınları)
-Uluslararası 2. Ahilik Sempozyumu 2 Cilt (Editör-AEÜ Ahilik Araştırma Merkezi Yayınları)
-Ahiliğe Genç Bakışlar (Editör-Türkiye'deki yüksek lisans ve doktora öğrencileri arasındaki Ahilikle ilgili makale yarışması)

Vecdi KARACAOĞLU

Vecdi KARACAOĞLU

Yönetim Kurulu Üyesi

1956 Bilecik İlinde doğdu. 1972  Ankara Atatürk Lisesi, 1972-1978  Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Süt Teknolojisi Bölümünden Ziraat Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu.
    KOSGEB Danışmanlık ve Eğitmen havuzunda yer almaktadır. Çeşitli kuruluşlarda HACCP Sistemi ve  Uygulanması konularında eğitim vermekte ve danışmanlık yapmaktadır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.


ÇALIŞTIĞI İŞYERLERİ VE GÖREVİ

» 1977,  Danimarka DALUM Dairy Collage’de süt teknolojisi konusunda staj
» 1978,  Türkiye Süt Endüstrisi Kurumu Menemen Süt Toplama Merkez Şefi
» 1979-1983  Ege Üniversitesi Gıda Fakültesi - Asistan ,
» 1983-1988  TSEK İzmir Süt Fabrikası İmalat Müdürü ,
» 1988-1996  TSEK Bolu Süt Fabrikası Müdürü ,
» 1996-2003  Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Gıda Kontrol Hizmetleri Dairesinde Teknik Uzman olarak Ulusal ve Uluslararası projelerde mevzuat ve eğitim çalışmalarında aldığı görevler: 
• Ulusal HACCP ve Tetkik Eğitimi projelerinde eğitmenlik 
• Uluslararası (FAO) HACCP Eğitim projesinde Ulusal Danışmanlık 
• AB Süt Uyum Yönetmeliğinin hazırlanmasında Kontrol Çalışma Gurubu Süt Alt Gurubu Koordinatörlüğü 
• Avrupa Birliği Komisyonu `Food and Veterinary Office` tarafından ülkemizde yapılan farklı denetimlerde Tarım ve Köyişleri Bakanlığını temsilen tetkik takımında liaison kişi 
• Gıda İthalat ve İhracat mevzuatı hazırlama ve uygulama görevinde bulunmuştur

Hakan SERDAR

Hakan SERDAR

Yönetim Kurulu Üyesi

1973 Ankara doğumludur. 1998 yılında Seçuk Üniveristesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1998- 1999 yıllarında Tüzün Kardeşler Makine-Ankara firmasında Kalite Güvence Müdürü olarak görev yaptı. 1999  Nisan – Kasım    Kısa Dönemde  Isparta’da askerlik görevini tamamladı.  2000 yılından beri Baran Çelik ve Galvaniz AŞ. ANKARA firmasında Kalite Yönetim Müdürü olarak çalışmaktadır. TS-EN-ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi, Kuruluş İçi  Tetkik Eğitimi, Kalite Sistem Dokümantasyonu , Kalite Kontrol Semineri, İstatistiksel Proses  Kontrol gibi eğitimler almıştır. . İngilizce biliyor, evli ve iki çocuk babasıdır

Akın ARAS

Akın ARAS

Yönetim Kurulu Üyesi

1967 Kars doğumludur. 1995-1999 Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümünden mezun oldu. 2018 yılında Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ziraat Fakültesi Fen Bilimleri Enstitüsü Tarla Bitkileri Bölümüde yüksek lisansını tamamladı. 20121 yılında başladığı Ostim Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü –Yazılım Mühendisliği doktora programına devam etmektedir. Mezuniyeti sonrasında aşağıda belirtilen yerlerde görev yapmıştır.

2018-Halen    Basın ,Yayın ve Halkla İlişkiler Bölüm Başkanı / Yüksek Mühendis., Türkiye Milli Botanik Bahçesi Müdürlüğü, TAGEM/ANKARA

2015-2018     Tarla Bitkileri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü / Eğitim Yayın         Bölüm Başkanı

2009-2015      Tarla Bitkileri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü/ Biyolojik Çeşitlilik ve Genetik Kaynaklar Bölümü- Uzman Mühendis

    1. Yozgat İl Tarım Müdürlüğü / Bitkisel Üretim-Proj. İstatistik

2001-2006       Yönetim Danışmanlığı , Yatırım Projeleri Koordinatörlüğü (Özel Sektör)

                      Avrupa Birliği Hibe Kapsamlı Proje Koordinatörlüğü

                                   Kırsal Kalkınma Proje Uzmanı ve Koordinatörlüğü

Özcan ÇELİK

Özcan ÇELİK

Yönetim Kurulu Üyesi

1968 yılında Aksaray ilinin Sarıyahşi ilçesinde doğdum. İlkokulu okumayı müteakip Ortaokul ve Lise tahsilini Ankara'da tamamladım. 1986 yılında en büyük hayalim olan " Savaş Pilotu " olmak için Hava Harp Okulunu derece ile kazanmama rağmen, yarım cm. boy farkı ile elendim. Daha önce Kara Harp Okulu' nu da kazanmış olduğumdan Kara Harp Okulu' na girerek 1990 yılında Topçu Teğmen olarak “Yönetim Bölümünden” mezun oldum. Türk Silahlı Kuvvetlerinin çeşitli kademelerinde; Takım, Batarya, Tabur Komutanlığı, Tugay Karargâhı Harekât ve Eğitim Subaylığı, Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı Plan Harekât Subaylığı, Kolordu Lojistik Yönetim Merkez Amirliği, Topçu Alayı Lojistik Şube müdürlüğü gibi Karargâh ve Kıta görevlerini yaptım. Üçüncü şark görevimden sonra; Topçu ve Füze Okulu Komutanlığı(Polatlı)'nda sırasıyla, Genel Konular kurulunda; Eğitim Yönetimi, MEBS öğretmenliği, Silah ve Motor kurulunda Eğitim Plan Subaylığı, Motor ve Ağır Silah öğretmenliği, son olarak ta her iki kurulda Kurul Başkanlığı(Bölüm Başkanı) görevlerini yaparak 2017 yılı Ağustos ayında kendi isteğimle Kıdemli Albay rütbesiyle emekliliğimi istedim. Askerlik hayatım boyunca; hemen hemen her rütbe ve görevimde takdir ve ödüller aldım(Ege Ordusu Ağır Silah Atış birincilik ödülü, KKK lığı Harekât Şerit Rozeti, İç Güvenlik Harekât Şerit Rozeti, NATO Denetlemesi Şerit Rozeti, 70’in üzerinde takdir vb.).

Atatürk Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği bölümünü bitirdim(ön lisans). Büyük bir şeref, onur, özveri, gurur, bayrak ve toprak sevgisiyle, 9 yılını bizzat sahada ( arazide) olmak üzere hizmet ettiğim Türk Silahlı Kuvvetlerine; hangi şartta ve ne zaman olursa olsun, bana ihtiyaç duyulduğunda ve görev verildiğinde hiç düşünmeden geri dönmek ve hizmet etmek üzere veda ettim. Evli ve üç çocuk babasıyım. İngilizce biliyorum.