Hakkımızda

İnsan ve Kalite Derneğimiz kuruluşunu 28 Eylül 2005 tamamlamıştır. İnsan ve Kalite Derneği’miz bugüne kadar 5 Olağan Genel Kurul gerçekleştirmiştir. Halen 35 adet üyemiz mevcuttur. Resmi olarak Ziyabey Cad. 1412. Sok. No:8/1 Balgat/Ankara adresinde faaliyetlerine devam etmektedir. Dernek Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüttüğüm 2005-2021 tarihleri arasında aşağıdakine benzer birçok faaliyet gerçekleştirmiştir.

 Kamu ve özel sektör kuruluşlarına İNSAN VE KALİTE tanıtım sunuşları gerçekleştirildi.
 KASİAD Kazan Sanayici ve İş Adamları Derneği üye ve çalışanlarına 2006 yılında muhtelif tarihlerde eğitim verildi..
 AVRUPA BİRLİĞİ kapsamında “Beş Yıldızlı Otellerde Temizlik, Hijyen ve Çevre Bilincinin Geliştirilmesi Projesi” hazırlandı.
 TC. TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI GENEL SEKRETERLİĞİ DESTEK HİZMETLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI ’na talep ettikleri HACCP Tetkiki Baştetkik
Görevlileri tarafından 05-07.12.2005 tarihlerinde gerçekleştirildi ve hazırlanan rapor sunuldu.
 16.aralık.2005 tarihinde yaklaşık 300 meclis mutfak çalışanına eğitim verilmiştir.
 9.ARALIK.2005 tarihinde AKP siyaset akademisinde eğitim verilmiştir.
 Ostim OSB, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ve TÜMSİAD işbirliği ile 2 kez ÜNİVERSİTELİLERİN İŞ HAYATINA “KALİTE”Lİ HAZIRLIĞI PROJESİ Ankara Dernekler masasına verildi.
 Ahilik Yönetim Sistemi projesi hazırlanmış ve destek almak amacıyla Kamu, NGO ve STK’larla paylaşılmıştır.
 Kalite, Belgelendirme ve Akreditasyon sektörü ile ilgili rapor hazırlanmıştır.

Kuruluş amaçlarımız doğrultusunda; Kişilerin ve kuruluşların KALİTESİNİN ARTTIRILMASI konularında işbirliği ve çözüm ortaklığı yapmak istiyoruz. Bu gerekçelerle Kamu, NGO ve STK’ların yönetimleri ile işbirliği yaparak;

• Sanayicilere ve çalışanlara eğitimler düzenlemek ve bilgi paylaşımında bulunmak,
• Durum tespiti açısından Kamu, NGO ve STK’larda denetlemelerde görev alarak, yasal şartların yerine getirilmesine katkıda bulunmak,
• KOBİ lerin mevcut YÖNETİM SİSTEMLERİNİN geliştirilmesine katkı sağlamak,
• AHİLİK YÖNETİM SİSTEMİ konusunda örnek çalışmalar yapmak standartlar hazırlamak, uygulamak ve belgelendirme faaliyetlerinde bulunmak.

İstek ve arzusundayız. Üyelerimiz arasında Kalite, Çevre, İSG, Gıda Güvenliği, Bilgi Güvenliği, Diğer Yönetim Sistemleri, Belgelendirme ve Akreditasyon konularında 30-35 yıllık tecrübelere sahip fedakarlık yapmaya hazır üyelerimiz bulunmaktadır.

Dernek çalışmalarını birlikte yürütebileceğimiz ve dernek faaliyetlerinde kullanabileceğimiz bütün fırsatları değerlendiriyoruz.
 

iyzico ile öde